Žiadna nová technológia to nemá pri svojej adaptácii ľahké.

A to nielen vo finančnom sektore, ktorý je známy svojou konzervatívnosťou a pomalou adaptáciou na zmeny. 

Existuje video, ako sa predstaviteľ spoločnosti Microsoft vysmieva spoločnosti Apple, keď predstavila svoj prvý iPhone. „Ako chcú presvedčiť firemnú klientelu, keď to nemá ani klávesnicu..?“ Zvyšok príbehu už všetci poznáte. Apple, ktorý ešte v roku 2006 vyrábal 0 mobilných telefónov, je dnes svetovou jednotkou.

Aj pri zmienke o Bitcoine sa ešte pred pár rokmi mnohé renomované banky a investičné spoločnosti len vysmievali, útočili, odmietali.  

Dnes skúmajú možnosti, ako Bitcoin či iné kryptomeny zaradiť do svojich portflólií a ako nestratiť klientov, ktorí sa dožadujú služieb v oblasti kryptomien. Dnes celé tzv. Fin-tech odvetvie patrí k najdynamickejšie rastúcim sektorom v ekonomikách vyspelých ale aj rozvojových krajín.

Záujem veľkých korporácií o Bitcoin

KKým pred 4 rokmi bol dopyt pri dosiahnutí vtedy maximálnej hodnoty cca 20000 USD za Bitcoin poháňaný najmä nákupmi drobných retailových investorov, tohtoročné maximá boli spôsobené práve rastúcim dopytom zo strany korporátneho sektora a spoločnosti ako Grayscale Investment Trust alebo Microstrategy, ktoré sa stali priekopníkmi pri adopcii Bitcoinu a kryptomien vo firemnom svete.

A pridávajú sa ďalšie zvučné mená

Vyvrcholením tohto úsilia bolo oznámenie automobilky Tesla o nákupe 43.200 Bitcoinov v hodnote 1.5 miliardy USD. Postupne sa s rôznymi  čiastkami pridávajú ďalšie väčšie či menšie spoločnosti. Od USA a Japonska cez Hong Kong, Austráliu, Kanadu až po firmy z európskych krajín ako Nórsko či Nemecko. Zoznam zverejnených investícií do Bitcoinu nájdete na tomto linku:

https://www.buybitcoinworldwide.com/treasuries/

Vyžiadajte si termín nezáväznej konzultácie

o kryptomenách tu